Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Ogłoszenia o naborach
Ogłoszenie o konkursie nr POWR.02.17.00-IP.04-00-001/17 pn. „Centrum Arbitrażu i Mediacji - Koordynator"
Ministerstwo Sprawiedliwości - Instytucja Pośrednicząca dla Działania 2.17 Skuteczny wymiar sprawiedliwości w ramach Osi Priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – ogłasza konkurs nr POWR.02.17.00-IP.04-00-001/17 (daw. POWR.02.17.00-IP.04-00-013/16) pn. „Centrum Arbitrażu i Mediacji - Koordynator”.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Konkurs ma na celu wyłonienie do dofinansowania projektu przewidującego utworzenie oraz funkcjonowanie Centrum Arbitrażu i Mediacji – Koordynatora (CAM-K) przyszłej ogólnopolskiej sieci 16 wojewódzkich Centrów Arbitrażu i Mediacji (15 CAM oraz CAM-K), a także standaryzację działania już istniejących Centrów. Wynikiem projektu ma być utworzenie zintegrowanego i kompleksowego systemu zarządzania informacją o mediacji w sprawach gospodarczych poprzez:
1. zintegrowanie informacji,
2. ujednolicenie praktyki mediacji w sprawach gospodarczych,
3. zwiększenie kompetencji podmiotów świadczących usługi mediacyjne w sprawach gospodarczych, a w konsekwencji poprawę jakości usług mediacyjnych.
Konkurs ma przyczynić się do osiągnięcia celu szczegółowego PO WER Poprawa jakości wydawanych orzeczeń oraz zwiększenie skuteczności ich egzekwowania.
W ramach konkursu realizowane są następujące typy projektów:
1) Tworzenie Centrów Mediacji i Arbitrażu oraz standaryzacja działania już istniejących Centrów
2) Szkolenia oraz studia podyplomowe dla sędziów, urzędników i innych pracowników zatrudnionych w sądach powszechnych, prokuratorów, urzędników i innych pracowników powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury z zakresu prawa gospodarczego, mediacji w sprawach gospodarczych, informatyki śledczej, ochrony konsumenta, zwalczania i zapobiegania przestępczości gospodarczej i skarbowej, prawa dotyczącego własności intelektualnej, prawa upadłościowego.
Kto może składać wnioski?
W ramach konkursu o dofinansowanie mogą ubiegać się:
• organizacje pozarządowe,
• partnerzy społeczni zgodnie z definicją przyjętą w PO WER,
• przedsiębiorcy,
• szkoły wyższe,
• jednostki naukowe,
• Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury.
Finanse
Alokacja założona na konkurs wynosi 3 938 000 PLN.
Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach konkursu wynosi 100%.
Składanie wniosków
Wnioski w ramach niniejszego konkursu przyjmowane będą w terminie od 23 stycznia do 15 lutego 2017 roku.
Wnioski należy składać:
• w formie elektronicznej, na obowiązującym formularzu, za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych SOWA (https://www.sowa.efs.gov.pl/)
oraz
• w formie papierowej wydrukowanej z systemu SOWA, opatrzonej pieczęcią i podpisem osoby uprawnionej/osób uprawnionych do złożenia wniosku o dofinansowanie.
Wnioski w formie papierowej można złożyć:
• osobiście (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 15.30 w Biurze Podawczym Ministerstwa Sprawiedliwości, a w dniu 15 lutego 2017 roku (tj. ostatnim dniu naboru), po godzinie 15:30 możliwe jest złożenie wniosku bezpośrednio w sekretariacie IOK (Departament Strategii i Funduszy Strukturalnych): tj. w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości przy ul. Chopina 1 w Warszawie, pok. nr 414. Sekretariat czynny jest do godziny 16:15),
• przesyłką kurierską,
• pocztą.
Adres miejsca składania wniosków:
Ministerstwo Sprawiedliwości Departament Strategii i Funduszy Europejskich
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warszawa
Dla uznania wniosku o dofinansowanie za złożony w terminie decydująca jest data wpływu do Ministerstwa Sprawiedliwości wniosku w wersji papierowej.
Dodatkowe informacje
Wszystkie kryteria oceny projektów i przebieg procesu oceny wniosków (oraz środki odwoławcze przysługujące wnioskodawcy) zostały określone w Regulaminie konkursu.
Regulamin wraz z załącznikami szczegółowo opisują wymagania konkursowe oraz zawierają wzory niezbędnych dokumentów.
Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest 15.04.2017 roku.
Pytania i odpowiedzi
Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres e-mail: power@ms.gov.pl, faksem pod nr (22) 23-90-524 albo telefonicznie pod nr (22) 23-90-556.
Wyjaśnienia o charakterze ogólnym publikowane będą na stronie internetowej www.ms.gov.pl oraz na portalu www.funduszeeuropejskie.gov.pl.
Spotkanie informacyjne
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące konkursu nr POWR.02.17.00-IP.04-00-001/17 pn. „Centrum Arbitrażu i Mediacji - Koordynator”.
Podczas spotkania omówione zostaną zasady aplikowania o środki unijne w ramach ww. konkursu.
Miejsce i termin spotkania:
- sala 501 w Ministerstwie Sprawiedliwości, Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa, 19 stycznia 2017 r. w godz. 10:00-13:00.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (doc ) na adres email: power@ms.gov.pl.
Na zgłoszenia czekamy do dnia 17 stycznia 2017 r.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: (22) 23 90 265, (22) 23 90 563.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.
UWAGA: prosimy o udział jednej osoby z danej instytucji.
Spotkanie informacyjne skierowane jest do osób zainteresowanych aplikowaniem o fundusze w ramach konkursu nr POWR.02.17.00-IP.04-00-001/17 pn. „Centrum Arbitrażu i Mediacji - Koordynator”.
























