Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Szkolenia i spotkania informacyjne

Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu nr POWR.02.17.00-IP.04-00-001/18 pn. „Studia podyplomowe dla mediatorów z zakresu mediacji w sprawach gospodarczych z elementami wiedzy pozaprawnej”

2018-02-02
Ministerstwo Sprawiedliwości - Instytucja Pośrednicząca dla Działania 2.17 Skuteczny wymiar sprawiedliwości w ramach Osi Priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – ogłasza konkurs nr POWR.02.17.00-IP.04-00-001/18 pn. „Studia podyplomowe dla mediatorów z zakresu mediacji w sprawach gospodarczych z elementami wiedzy pozaprawnej”.
 
Na co można otrzymać dofinansowanie?
 
Celem konkursu jest wyłonienie do dofinansowania (3) przewidujących organizację dwóch edycji dwusemestralnych studiów podyplomowych dla łącznie min. 300 uczestników (mediatorów). W każdym projekcie studia powinny zostać zorganizowane dla min. 100 uczestników (po 50 w danej edycji). Programy studiów mają obejmować zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu mediacji w sprawach gospodarczych oraz wiedzy pozaprawnej przydatnej do pomocy stronom przy rozwiązywaniu spraw cywilnych o charakterze gospodarczym, z minimalnym zaangażowaniem, bądź bez udziału sądu.
 
W ramach konkursu przewiduje się wybór do dofinansowania po jednym projekcie w każdym z nw. obszarów:
 
  1. I obszar – obszar odpowiadający obszarowi właściwości miejscowej sądów apelacyjnych w Lublinie, w Katowicach, w Krakowie oraz w Rzeszowie;
  2. II obszar - obszar odpowiadający obszarowi właściwości miejscowej sądów apelacyjnych w Białymstoku, w Łodzi i w Warszawie,
  3. III obszar - obszar odpowiadający obszarowi właściwości miejscowej sądów apelacyjnych w Gdańsku, w Poznaniu, w Szczecinie i we Wrocławiu.
 
Konkurs ma przyczynić się do osiągnięcia celu szczegółowego PO WER  Poprawa jakości wydawanych orzeczeń oraz zwiększenie skuteczności ich egzekwowania. W ramach konkursu realizowane są następujące typy projektów: szkolenia oraz studia podyplomowe dla sędziów, urzędników i innych pracowników zatrudnionych w sądach powszechnych, prokuratorów, urzędników i innych pracowników powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury oraz mediatorów z zakresu prawa gospodarczego, mediacji w sprawach gospodarczych, informatyki śledczej, ochrony konsumenta, zwalczania i zapobiegania przestępczości gospodarczej i skarbowej, prawa dotyczącego własności intelektualnej, prawa upadłościowego.
 
Kto może składać wnioski?
 
W ramach konkursu o dofinansowanie mogą ubiegać się:
  • szkoły wyższe,
  • jednostki naukowe
 Finanse
 
Alokacja założona na konkurs wynosi 1 950 000 PLN. Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach konkursu wynosi 100%, a maksymalna kwota dofinansowania projektu - 650 000 PLN.
 
 
Składanie wniosków
 
Wnioski w ramach niniejszego konkursu przyjmowane będą w terminie od 23 lutego 2018 r. do 15 marca 2018 r. (do godz. 23:59).
 
Wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej, na obowiązującym formularzu, za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych SOWA (https://www.sowa.efs.gov.pl/).
 
Dodatkowe informacje
 
Wszystkie kryteria oceny projektów i przebieg procesu oceny wniosków (oraz środki odwoławcze przysługujące wnioskodawcy) zostały określone w Regulaminie konkursu. Regulamin wraz z załącznikami szczegółowo opisują wymagania konkursowe oraz zawierają wzory niezbędnych dokumentów. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest 01.05.2018 roku.
Szczegółowe informacje o naborze wniosków znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości (link https://www.ms.gov.pl/pl/o-ministerstwie/po-wer-2014-2020/nabor-wnioskow/nabory-wnioskow-konkursowych/ogloszenia-o-naborach/news,10320,ogloszenie-o-konkursie-nr.html )
 
Miejsce i termin spotkania:
 
  • sala nr 615 w Ministerstwie Sprawiedliwości, Al. Ujazdowskie 11,00-950 Warszawa
  • 16 lutego 2018 r., w godz. 10.00 - 13.00
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: aneta.utkowska@ms.gov.pl lub szkoleniapower@ms.gov.pl
 
Na zgłoszenia czekamy do dnia 14 lutego 2018 r.
 
W przypadku pytań organizacyjnych prosimy o kontakt telefoniczny: 22 23 90 577
 
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.
 
UWAGA:
prosimy o udział jednej osoby z danej instytucji
Formularz zgłoszeniowy
O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Anna Molenda | Edytor: Anna Molenda
Data wytworzenia: 02.02.2018 | Data dodania: 02.02.2018 11:08 | Data ostatniej modyfikacji: 02.02.2018 11:08