Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Informacje
Konkurs na najlepszą pracę magisterską rozstrzygnięty!
Nagrody pieniężne i gorące gratulacje trafiły do zwycięzców konkursu na najlepszą pracę magisterską poświęconą wymiarowi sprawiedliwości. Dyplomy laureatom wręczył dziś (19 października) Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak.
Podczas uroczystości, która miała miejsce w siedzibie resortu, wiceminister przywołał słowa polskiej noblistki, Marii Skłodowskiej-Curie: „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę”.
Gratulując laureatom, podkreślił znaczenie otrzymanego przez nich wyróżnienia dla kariery zawodowej młodych prawników. W spotkaniu wzięli też udział dyrektor generalny Ministerstwa Sprawiedliwości Radosław Płucisz oraz dyrektor Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich Aleksandra Siemianowska.
Do tegorocznej edycji konkursu Ministra Sprawiedliwości na najlepszą pracę magisterską z zakresu ekonomicznych i socjologicznych aspektów funkcjonowania przestrzeni sprawiedliwości zgłoszono 13 prac. Ich autorami są absolwenci uczelni wyższych z całego kraju. Kapituła konkursu, pod przewodnictwem zastępcy dyrektora Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich dr Anety Jakubiak-Mirończuk, wybrała trzy najlepsze prace, za które przyznano nagrody finansowe.
Nagrodę I stopnia w wysokości 5 000 złotych otrzymał Krystian Szajna, absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, za pracę zatytułowaną: „Diagnoza, korekcja, prewencja oraz działanie postpenitencjarne wobec jednostek wykazujących zaburzenia pedofilne na przykładzie opinii studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Internacja psychiatryczna jako systemowe rozwiązanie ochrony interesu społecznego w kontekście powrotu do społeczeństwa jednostek skazanych za przestępstwa natury seksualnej” prof. dr hab. Marek Paluch.
Nagrodę II stopnia w wysokości 3 000 złotych przyznano Lenie Grzesiak z Uniwersytetu Łódzkiego, która na konkurs nadesłała pracę pt. „Analiza i ocena skali występowania zjawisk nadużyć w polskich przedsiębiorstwach z sektora małych i średnich przedsiębiorstw na przykładzie województwa łódzkiego” dr Agnieszka Skoczylas-Tworek.
Laureatem nagrody III stopnia w wysokości 2 000 złotych został Daniel Kierpiec, magistrant Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, autor pracy „Ochrona interesu pokrzywdzonego ze szczególnym uwzględnieniem wtórnej wiktymizacji" prof. dr hab. Leon Chełmicki-Tyszkiewicz.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych. Autorom wszystkich nadesłanych prac dziękujemy za zainteresowanie konkursem. Zapraszamy do udziału w następnej edycji!
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości