Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Informacje
Podsumowanie projektu „Program dla zmiany”
Tworzenie programów współpracy z organizacjami pozarządowymi na szczeblu centralnym było tematem konferencji, która odbyła się 25 listopada 2015 r. w gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości.
Konferencja podsumowywała projekt „Programy dla zmiany”, realizowany przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych. Ministerstwo Sprawiedliwości było drugim po Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej urzędem centralnym, który taki program przyjął. W ramach projektu powołany został zespół, który wypracował kształt podpisanego w październiku programu współpracy Ministra Sprawiedliwości z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2016 r. ( https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,7609,podpisanie-programu-wspolpracy-ministerstwa.html)
Podczas konferencji zaprezentowano efekty pracy czterech zespołów stworzonych w Ministerstwie Sprawiedliwości, Ministerstwie Gospodarki, Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwie Sportu i Turystyki. W dwóch ostatnich ministerstwach wypracowane zostały założenia do programów współpracy.
9 listopada 2015 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, która nałożyła na ministrów i wojewodów obowiązek tworzenia programów współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Podczas konferencji zaprezentowano podręcznik mający na celu wspieranie procesów tworzenia tego typu dokumentów w przyszłości (w załączniku).
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości