Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Informacje
Wiceminister Michał Woś na finale akcji „Sport przeciw agresji”
2017-12-13
W Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbył się finał zawodów sportowych dla młodzieży z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Rywalizacja organizowana jest w ramach akcji „Sport przeciw agresji”. W uroczystości towarzyszącej turniejowi uczestniczył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś.
- Sport ma wyjątkowe znaczenie w wychowaniu młodzieży. W placówkach opiekuńczych dzieci biorą udział w dostosowanym do ich możliwości procesie wychowawczym, aby móc wrócić do normalnego życia w społeczeństwie - powiedział.
Młodzi zawodnicy rozegrali finałowy turniej w wioślarstwie halowym. Puchary zwycięzcom wręczył wiceminister Michał Woś. Zawody sportowe uzupełniło zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki, seans kinowy i spacer po stołecznym Starym Mieście.
Wychowanie przez sport
Impreza była zwieńczeniem przeprowadzanych cyklicznie w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich zawodów na ergometrach wioślarskich, zwanych popularnie „wioślarzami”. Sportowej rywalizacji towarzyszą zajęcia edukacyjne, które poprzez historię sportu przybliżają dzieje Polski.
Przedsięwzięcie jest jednym z najważniejszych elementów programu „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży”, w którego realizacji od lat bierze udział Ministerstwo Sprawiedliwości. Celem jest wychowanie przez sport, kształtowanie właściwych postaw i zapobieganie negatywnym tendencjom w rozwoju młodego pokolenia.
Pozytywna motywacja
Kultura fizyczna odgrywa ważną rolę w pracy z młodzieżą z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Nawet niewielkie sukcesy w sporcie poprawiają samoocenę, dają zadowolenie oraz satysfakcję i mogą doprowadzić do wiary w możliwość uzyskania lepszych wyników także w innych dziedzinach życia.
Zajęcia sportowe dostarczają właściwych form spędzania wolnego czasu i wprowadzają w prawidłowe środowisko rówieśnicze, koleżeńskie, społeczne. Siłę oddziaływania na młodzież przez sport od dawna dostrzegają zakłady poprawcze i schroniska dla nieletnich. Sport jest istotnym narzędziem resocjalizacji, które placówki stosują i rozwijają od lat.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości
Ministerstwo Sprawiedliwości
O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości |
Wprowadzenie: Jerzy Kubrak |
Edytor: Jerzy Kubrak
Data wytworzenia: 13.12.2017 |
Data dodania: 13.12.2017 15:36 |
Data ostatniej modyfikacji: 13.12.2017 15:41