Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Aktualności
Udział dziewcząt z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu w promowaniu XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskch - Rio de Janeiro 2016
W dniu 11 czerwca 2016 r. w Parku Kępa Potocka w Warszawie odbył się XVIII Piknik Olimpijski w rytmie samby „Rio 2016”. Organizowany przez Polski Komitet Olimpijski piknik to największa impreza o charakterze sportowo–rekreacyjnym w kraju, łącząca ze sobą elementy olimpijskiego sportu z rekreacją i zdrowym stylem życia. W festynie uczestniczyło ponad 200 polskich medalistów olimpijskich oraz przyszli bohaterowie w Rio. Spośród ponad 50 stref poświęconych najróżniejszym, nie tylko olimpijskim sportom, promujących m.in. żeglarstwo, lekką atletykę, tenis, siatkówkę, jedno - z ergometrami wioślarskimi - prowadzone było przez wielkiego przyjaciela wszystkich placówek dla nieletnich – brązowego medalistę z Barcelony – Pana Kajetana Broniewskiego. Swój udział w tej imprezie miały też wychowanki Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu, które przy boku olimpijczyka, w czasie, kiedy Pan Kajetan wspólnie z „Fundacją Lotto – Milion Marzeń” zbierał pieniążki na wakacje dla najbiedniejszych dzieci, obsługiwały stanowisko malowania buzi najmłodszym uczestnikom festynu. Ciężka praca wykonywana przez dziewczęta, profesjonalizm artystyczny doskonalony na zajęciach koła plastycznego i doświadczenie pedagogiczne nabyte w trakcie codziennego obcowania z dziećmi (np. w trakcie zajęć wolontariatu w przedszkolach) zaowocowały tym, że stanowisko to cieszyło się wielką popularnością.
Każde dziecko, które niestety wcześniej musiało odczekać nawet kilkanaście minut na swoją kolej, odchodziło od stanowiska z uśmiechniętą, wymalowaną buzią i balonem w ręku.