Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Aktualności

Konferencja podsumowująca działania międzyresortowego programu „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży" – 8.12.2011r.

2011-12-14

W dniu 8 grudnia br. w Centrum Olimpijskim PKOl odbyła się konferencja podsumowująca działania w ramach międzyresortowego programu „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży", realizowanego na mocy porozumień Ministerstwa Sportu i Turystyki z Ministerstwem Sprawiedliwości, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych (MSWiA), Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ministerstwem Zdrowia. Program koordynuje międzyresortowy Zespół ds. wdrażania programu pod przewodnictwem poseł RP Pani Beaty Bublewicz.

 
Celem projektu jest:
  • Zmniejszenie poziomu agresji oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologii wśród dzieci i młodzieży,
  • podniesienie poziomu sprawności fizycznej oraz stanu zdrowia dzieci i młodzieży,
  • promocja pozytywnych zachowań w sporcie oraz propagowanie idei „Fair play”,
  • budowanie pozytywnych wzorców wychowawczych oraz kształtowanie postaw poszanowania prawa.
 
Głównym zadaniem programu „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży" jest zredukowanie poziomu agresji i patologii społecznych, zwłaszcza uzależnień od substancji chemicznych, wśród młodych ludzi poprzez stworzenie możliwości udziału dzieci i młodzieży w różnych formach aktywności fizycznej. Program oferuje system rozwiązań umożliwiający dofinansowanie ze środków publicznych oraz Unii Europejskiej przede wszystkim pozalekcyjnych zajęć sportowych i imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, a także szkoleń dla nauczycieli.
 
Podczas konferencji przewodnicząca Zespołu oraz przedstawiciele uczestniczących w programie Ministerstw zaprezentowali działania realizowane w ramach programu w 2011 r, wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu na plakat „Sport przeciw agresji” oraz podsumowano rywalizację sportową w placówkach resocjalizacyjnych na ergometrach wioślarskich w kategorii dziewcząt i chłopców. Zwycięskie placówki otrzymały ergometry wioślarskie.
 
Imprezę uświetniły występy artystyczne HIP HOP Akademii z udziałem dziewcząt z Zakładów Poprawczych z Warszawy Falenicy i z Mrozów k/Siedlec, pokaz freestyle piłkarskiego przez Michała Rycaja - jednego z najlepszych zawodników w tej konkurencji w Europie oraz prezentacje filmów m.in. z cyklu „Sięgnij po medal”. Uczestnicy spotkania mieli ponadto możliwość zwiedzenia mieszczącego się w siedzibie PKOl Muzeum Sportu i Turystyki.
W konferencji udział wzięli przedstawiciele: Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, poszczególnych resortów uczestniczących w realizacji programu, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, organizacji pozarządowych (w tym JST), Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie, młodzież z Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich oraz uczniowie wybranych szkół gimnazjalnych zaangażowanych w realizację ww. programu.
 

Program wspierają uczestniczący w spotkaniu znani sportowcy; m.in. Leszek Blanik, Szymon Kołecki, Adam Krzesiński, Andrzej Supron, Jagna Marczułajtis, Małgorzata Niemczyk, Grażyna Rabsztyn, Mariusz Czerkawski, Mateusz Ligocki, Wojciech Kowalewski oraz wiele innych gwiazd sportu.

 

O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Piotr Potrebka | Edytor: Piotr Potrebka
Data dodania: 29.05.2012 13:48 | Data ostatniej modyfikacji: 29.05.2012 14:30