Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Archiwum informacji
Wiceminister Sprawiedliwości z wizytą w Zakładzie Karnym we Włocławku
21 listopada br. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk Jaki odwiedził Zakład Karny we Włocławku. Sekretarzowi Stanu towarzyszyli m.in. poseł RP Joanna Borowiak oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy ppłk Jacek Gościak.
Wizyta była związana z wdrażaniem w życie Programu Pracy Więźniów. W ramach programu w Zakładzie Karnym we Włocławku powstanie hala produkcyjna, w której zatrudnienie znajdzie kilkudziesięciu więźniów. Podczas konferencji prasowej Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki odniósł się do zagadnień związanych z zatrudnieniem osób pozbawionych wolności. Podkreślił jak ważnym elementem w skutecznej resocjalizacji oraz przeciwdziałaniu powrotności skazanych do przestępstwa jest praca.Skazani, którzy podczas pobytu w więzieniu pracują, najczęściej podejmują również prace po wyjściu na wolność.
Sekretarz Stanu wypunktował korzyści wynikające z zatrudnienia osadzonych zarówno te, które odnoszą pracodawcy, samorząd, ale i sami skazani. Patryk Jaki podkreślił - poziom zatrudnienia skazanych znacząco wzrósł, i co najważniejsze jest to tendencja zwyżkowa.
Program Ministerstwa Sprawiedliwości składa się z trzech filarów: budowy 40 hal produkcyjnych na terenie więzień, współpracy z samorządami w celu rozszerzenia zakresu nieodpłatnej pracy więźniów na ich rzecz oraz stosowania ulg dla przedsiębiorców zatrudniających więźniów.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości