Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Archiwum informacji
Mały sędzia, mały laborant kryminalistyczny – resort sprawiedliwości świętował razem z dziećmi2015-06-01
Bawiliśmy się świetnie! W minioną niedzielę (31 maja 2015 r.) ogrody Kancelarii Premiera zapełniły się tysiącem dzieci wraz z towarzyszącymi im dorosłymi. Nie zabrakło tam i nas. Ministerstwo Sprawiedliwości, przy aktywnej pomocy i współpracy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej, Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dr Jana Sehna w Krakowie oraz Sądu Okręgowego w Warszawie, przygotowało wszystkich, którzy uczestniczyli w tegorocznym Dniu Dziecka mnóstwo przeróżnych atrakcji. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „House of Kids. Sezon 3: Bezpieczne dzieci”. Nasz resortowy konkurs plastyczny w którym dzieci miały narysować jak wyobrażają sobie „Bezpieczną rodzinę” przyciągnął zainteresowanie dzieci, tych mniejszych, i tych większych. Spośród zebranych prac, profesjonalne jury w skład, którego wchodzili sędziowie orzekający w wydziale rodzinnym wyłoniło zwycięzców, którym osobiście Minister Sprawiedliwości Borys Budka serdecznie pogratulował i wręczył nagrody. W tym ważnym dla dzieci dniu, mogły one stać się na chwilę sędzią. Czekała na nich niespodzianka w postaci założenia togi sędziowskiej i wydrukowania sobie w niej pamiątkowego zdjęcia, które było drukowane i dawanie dzieciom na miejscu! Instytut Ekspertyz Sądowych im . Prof. dra Jana Sehna z Krakowa pokazał swoje laboratorium kryminalistyczne. W ich namiocie można było zapoznać się z tajnikami pracy kryminalistycznej. Pracownicy Instytutu w ciekawy i prosty sposób opowiadali o śladach kryminalistycznych, jakie znajduje się na miejscu przestępstwa i sposobach ich ujawniania. Każdy mógł samodzielnie sprawdzić jak zbiera się odciski palców oraz odbić na pamiątkę odcisk swojego palca, odwzorować podeszwę obuwia oraz zrobić zdjęcie w stroju dla techników kryminalistycznych. W resortowym namiocie dzieci brały aktywnie udział w quizach i trafnie odpowiadały na pytania o polskim wymiarze sprawiedliwości. Grupa Interwencyjna Służby Więziennej tradycyjnie przygotowała pokaz technik samoobrony a funkcjonariusze Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej zaprezentowali przed sceną główną pokaz tresury psów: Kato i Luzaka, które na co dzień pracują w Areszcie Śledczym w Warszawie- Białołęce. Podczas pokazu przewodnicy pokazali jak powinno wyglądać szkolenie i na jakie polecenia ma reagować pies. Nie brakowało także innych ciekawych stoisk z innych dziedzin. Podczas niedzielnej imprezy najmłodsi mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez przedstawicieli wszystkich ministerstw.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji |