Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

źródło:www.ilim.poznan.pl
źródło:www.ilim.poznan.pl

II edycja Konferencji e-Administracja dla Biznesu (EAB 2015)

2015-04-15

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Wojciech Hajduk wziął udział, w odbywającej się 14 i 15 kwietnia 2015 r. w Warszawie drugiej edycji Konferencji e-Administracja dla Biznesu.

Tegoroczna edycja Konferencji poświęcona była usługom elektronicznym, udostępnianym przedsiębiorcom przez instytucje publiczne. Jej celem jest zbudowanie platformy wymiany informacji i uzyskanie odpowiedzi między innymi na pytania o to jakie są oczekiwania przedsiębiorców od administracji, w jakim kierunku powinna rozwijać się elektroniczna administracja.

Podsekretarz Stanu Wojciech Hajduk w trakcie Konferencji mówił o informatyzacji polskiego wymiaru sprawiedliwości i działaniach realizowanych przez resort sprawiedliwości, które pozwolą na jego usprawnienie. 

Podczas Konferencji zaprezentowane zostały m.in. dobre praktyki, rozwiązania i wdrożenia w dziedzinie e-administracji w Polsce i zagranicą. W Konferencji udział wzięli przedstawiciele władz, organów publicznych oraz środowiska biznesowe. Organizatorem jest Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Instytut Logistyki i Magazynowania. 

Drugiego dnia Konferencji, 15 kwietnia 2015 r. Dyrektor Generalny Ministerstwa Sprawiedliwości Eliza Wójcik podpisała Porozumienie o przystąpieniu do europejskiego projektu pod nazwą e-CODEX. 

Projekt e-CODEX (e-Justice Communication via Online Data Exchange) jest wielkoskalowym projektem pilotażowych współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu CIP na rzecz Wspierania Polityki w Zakresie Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (ICT PSP). Zadaniem projektu e-CODEX jest poprawa dostępu obywateli i przedsiębiorców do środków prawnych na terenie Europy. 

W ramach projektu e-CODEX rozwijane są rozwiązania techniczne, które pozwolą na komunikację z organami na terenie UE drogą elektroniczną. Przygotowywane moduły pozwolą m.in. na bezpieczną wymianę dokumentów z wykorzystaniem krajowych narzędzi elektronicznej identyfikacji. Do tej pory stroną reprezentującą Polskę w projekcie był Instytut Logistyki i Magazynowania z Poznania. Ministerstwo Sprawiedliwości podpisało porozumienie z Instytutem, na mocy którego obie instytucje będą mogły wykorzystać europejskie rozwiązania w celu wdrożenia ulepszeń informatycznych w sądach oraz umożliwienia im efektywnego prowadzenia współpracy z sądami w innych państwach członkowskich UE z korzyścią dla obywateli Europy. 


Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych