Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Archiwum informacji
Przekazanie budynku dla potrzeb Sądu Apelacyjnego w Łodzi
Cezary Grabarczyk, Minister Sprawiedliwości oraz dr Michał Kłos, Prezes Sądu Apelacyjnego w Łodzi wzięli dzisiaj (16 stycznia 2015 r.) udział w uroczystym przekazaniu od Prof. Włodzimierza Nykiela, Rektora Uniwersytetu Łódzkiego dawnego budynku Wydziału Filologicznego na potrzeby Sądu Apelacyjnego w Łodzi.
Obecni byli także przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, Sejmu RP, Sądu Apelacyjnego w Łodzi, władz miejskich, wojewódzkich oraz Uniwersytetu Łódzkiego.
Przejęcie nieruchomości zabudowanej przy Al. Kościuszki 65 rozwiąże problemy lokalowe zarówno Sądu Apelacyjnego jak i Sądu Okręgowego w Łodzi. Powstanie w nim około 10 sal rozpraw, a także pokoi i pomieszczeń do pracy dla 45 sędziów, 23 asystentów i prawie 100 urzędników i pracowników obsługi. Zagospodarowanie nieruchomości umożliwi urządzenie parkingu, który zabezpieczy w pełni potrzeby nie tylko pracowników, ale również interesantów.
Dawny budynek Wydziału Filologicznego przy al. Kościuszki 65.
Gmach przy al. Kościuszki 65 powstał przed I Wojną Światową. Od roku 1970 funkcjonował tam Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. To jedno z głównych miejsc strajków studenckich z początku 1981 r. To właśnie tutaj, 21 stycznia 1981 r. odbyły się rozmowy studentów z przedstawicielami Ministerstwa Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki. Po fiasku tych rozmów ogłoszono strajk okupacyjny na Uniwersytecie Łódzkim – strajk, który trwał 29 dni i był najdłuższym strajkiem studenckim w ówczesnej Europie, a jego efektem było zarejestrowanie Niezależnego Zrzeszenia Studentów - pierwszej niezależnej organizacji studenckiej w bloku państw komunistycznych.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości