Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Archiwum informacji
Pełnomocnik ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny na Seminarium „Analiza doświadczeń sądów rodzinnych i kuratorów sądowych i ich rola w procesie adopcji”
Anna Andrzejewska Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny 30 października 2014 r. na zaproszenie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej wzięła udział w seminarium „Analiza doświadczeń sądów rodzinnych i kuratorów sądowych i ich rola w procesie adopcji” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki.
- Dziękuję za Waszą pracę na rzecz wsparcia rodziny, to od waszych decyzji zależy los dziecka, wasza praca sprawia, że dzieci, które nie miały szczęścia być wychowywane w szczęśliwej rodzinie biologicznej mają szansę aby taką rodzinę mieć – mówiła podczas wystąpienia Anna Andrzejewska.
Podczas konferencji omawiano m.in. zagadnienia dotyczące:
- lokalnych działań z zakresu wspierania rodziny oraz adopcji na Mazowszu,
- analizy danych statystycznych z zakresu adopcji,
- roli kuratora sądowego w procedurze adopcyjnej,
- doświadczenia sądu rodzinnego i jego roli w orzekaniu o adopcji,
- współpracy ośrodka adopcyjnego z sądami w sprawach z zakresu adopcji krajowej i zagranicznej,
-
wsparciu kobiet w ciąży, -
procedurze adopcji zagranicznej w praktyce i profilu dziecka do takiej adopcji, - profilu kandydata do przysposobienia dziecka,
- roli sądów i kuratorów w postępowaniu preadopcyjnym.
W seminarium uczestniczyli sędziowie, kuratorzy sadowi, pracownicy socjalni, koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, asystenci rodziny, przedstawiciele środowiska naukowego, administracji rządowej i samorządowej oraz instytucji ochrony zdrowia, pomocy i integracji społecznej, w tym ośrodków adopcyjnych i organizacji pozarządowych specjalizujących się w pracy z dzieckiem i rodziną.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości