Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

źródło: /ec.europa.eu/
logo-single-market-for-services-warsaw

Wiceminister sprawiedliwości na Krajowym Forum Jednolitego Rynku – SIMFO 2014 r.

2014-10-17

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Wojciech Węgrzyn wziął w dniu dzisiejszym (17 października 2014 r.) udział w Krajowym Forum Jednolitego Rynku – SMIFO 2014 r.

Wspomniane Forum współtworzy ewaluację polityki jednolitego rynku oraz odgrywa istotną rolę w monitorowaniu wdrożenia aktu o jednolitym rynku. Jego organizatorem jest Ministerstwo Gospodarki wraz z Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim.

Czwarta edycja Forum będzie dotyczyła zagadnień regulacji zawodów, cyfrowego jednolitego rynku, praw własności intelektualnej oraz zamówień publicznych. Obejmie warsztaty oraz konferencje organizowane w 17 miastach europejskich. Na kwestii zawodów regulowanych skoncentrowany będzie cykl trzech spotkań: 17 października br. w Warszawie (warsztaty otwierające), następnie – w listopadzie w Berlinie oraz w styczniu 2015 r. w Atenach.

- Dzisiejsze spotkanie ma na celu podkreślenie innego z walorów ułatwienia dostępu do zawodów, a mianowicie zwiększenia mobilności pracowników i to nie tylko w wymiarze krajowym, ale również europejskim – mówił podczas dzisiejszego wystąpienia Wiceminister Wojciech Węgrzyn. Dodał także, że proces deregulacji dostępu do zawodów jest zadaniem nie tylko o doniosłym znaczeniu dla gospodarki, ale również wielkim przedsięwzięciem legislacyjno – organizacyjnym. O jego skali świadczy fakt, że wymagało ono koordynacji współpracy 12 Ministrów i nowelizacji blisko siedemdziesięciu ustaw. Na potrzeby reformy deregulacyjnej prowadzono też rozbudowane oceny skutków regulacji. Skutkiem dotychczas przeprowadzonych działań jest opracowanie trzech projektów ustaw, z których dwie weszły już w życie, a trzecia jest obecnie procedowana w Sejmie. Łącznie, trzy transze deregulacji obejmują ułatwienia w 248 profesjach.

Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że cykl trzech spotkań poświęconych kwestii zawodów regulowanych, który rozpoczyna się w Polsce, może stanowić dobry prognostyk dla prowadzonej obecnie przez Komisję Europejską ewaluacji polityki jednolitego rynku w zakresie regulacji zawodów. - Cieszę się, że możemy podzielić się z Państwem naszymi doświadczeniami – zakończył.


Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych