Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Archiwum informacji
Minister Sprawiedliwości na obchodach Jubileuszu 50-lecia Aresztu Śledczego w Łodzi
Minister Sprawiedliwości Cezary Grabarczyk wziął udział (03.10.2014 r.) w obchodach Jubileuszu 50-lecia Aresztu Śledczego w Łodzi oraz uroczystości nadania aresztowi sztandaru. Obchody odbyły się w Pałacu Poznańskich w Łodzi.
Areszt Śledczy w Łodzi pozostaje jedną z największych jednostek penitencjarnych w kraju, przeznaczoną do wykonywania tymczasowego aresztowania wobec osadzonych mężczyzn. Stosowanie nowoczesnych zabezpieczeń techniczno-ochronnych sytuuje Areszt Śledczy w Łodzi wśród jednostek o największym stopniu izolacji i zabezpieczenia w Polsce.
Areszt Śledczy prowadzi w szerokim zakresie działalność o charakterze kulturalno-oświatowym i resocjalizacyjnym, również z wykorzystaniem specjalistycznych pracowni.
Od wielu lat łódzka jednostka współpracuje w zakresie wymiany doświadczeń z niemieckimi jednostkami penitencjarnymi, m.in. z zakładem karnym w Straubing. Wizytówką kulturalną Aresztu Śledczego w Łodzi jest konkurs plastyczny „Satyra poza krawędzią”.
Rok 2014 upłynął także pod znakiem IX edycji Konkursu (organizowanego w formule biennale). „Satyra poza krawędzią” ma zasięg międzynarodowy, a każda z edycji skupia wokół siebie osoby ze środowisk artystycznych, penitencjarnych czy też świata polityki.
Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu muzyków Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, po którym w Pałacu Poznańskich otwarto wystawę “Dramat Wolności” – zorganizowaną przez Areszt Śledczy w Łodzi, Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie we współudziale ze Szkołą Filmową w Łodzi, Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetem w Ostrawie (Czechy). Projekt „Dramat Wolności” umieszczony będzie na murach zewnętrznych Aresztu Śledczego w Łodzi i udostępniony do zwiedzania bezpłatnie w dniach 3 -31 października 2014 r.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości