Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Archiwum informacji
Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny na I Kongresie Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych Pro Familia
„Praktyka orzecznicza sądów i rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego w sprawach rodzinnych”, to temat przewodni odbywającego się w Zakopanem w dniach 7- 11 września 2014 r. I Kongresu Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych Pro Familia, w którym uczestniczyła Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny Anna Andrzejewska. Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia swoją działalność rozpoczęło w marcu 2014 r.
I Kongres Stowarzyszenia odbywał się pod honorowym patronatem Ministra Sprawiedliwości Marka Biernackiego.
- „Każda inicjatywa, która wspiera sędziów rodzinnych i sądy rodzinne jest niezwykle cenna i zasługuje na wsparcie. Dlatego udział w I Kongresie Stowarzyszenia Pro Familia jest doświadczeniem zarówno cennym dla mnie, jako pełnomocnika, jak i dla środowiska sędziów rodzinnych, jako nowej platformy współpracy” – podkreśliła Anna Andrzejewska.
W dalszej części wypowiedzi zaznaczyła, że rola takich organizacji pozarządowych, jakim jest stowarzyszenie i twórcza współpraca są motorem działań dla wszystkich decydentów.
W trakcie konferencji zostały poruszone i dyskutowane kwestie związane między innymi z nowelizacją ustawy i postępowaniu w sprawach nieletnich, która obowiązuje od dnia 2 stycznia 2014 r., opiniami Rodzinnych Ośrodków Diagnostyczno-Konsultacyjnych w praktyce sądów rodzinnych oraz formułowanie tez dowodowych przez sądy rodzinne w sprawach kierowanych do biegłych, czy też współpraca sądów rodzinnych z organami systemu pieczy zastępczej.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocj
Ministerstwo Sprawiedliwości