Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Archiwum informacji
Otwarte spotkanie mediatorów w Ministerstwie Sprawiedliwości
Około stu mediatorów z całego kraju wzięło dzisiaj (21.03.2014 r.) udział w spotkaniu zorganizowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Uczestnicy debatowali na temat kształtu i roli Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości nowej kadencji, wymiany dobrych praktyk oraz integracji środowiska mediatorów.
Przedstawiciele Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów obecnej kadencji przedstawili sprawozdanie z dotychczasowej działalności Rady.
- Rada musi wyprzedzać oraz kreować rzeczywistość mediacyjną w Polsce – podsumował sprawozdanie Przewodniczący Rady Pan Jerzy Książek.
- Do tej pory współpraca między Ministerstwem Sprawiedliwości i Radą układała się pomyślnie i za to dziękujemy – powiedziała dr Marzena Kruk – Naczelnik Wydziału ds. Pokrzywdzonych Przestępstwem i ds. Promocji Mediacji Ministerstwa Sprawiedliwości.
W trakcie długiej i ożywionej dyskusji uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na potrzebę integracji środowiska mediatorów. Pani Ewa Wiśniewska-Sobel ze Stowarzyszenia Mediatorów Polskich opowiedziała o istniejącej inicjatywie „Okrągły Stół Mediatorów” i zaprosiła na najbliższe spotkanie.
Wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się, że jednym z podstawowych zadań Rady w nowej kadencji powinno być stworzenie przejrzystych standardów pracy, a także szkoleń mediatorów. Ponadto, pojawiło się wiele głosów, iż Rada powinna być w przyszłej kadencji platformą komunikacji między środowiskiem mediatorów a resortem sprawiedliwości.
Zdaniem uczestników spotkania w składzie Rady powinni znaleźć się przedstawiciele środowisk, które w praktyce zajmują się mediacją (mediatorzy, sędziowie, prokuratorzy i policjanci), a także reprezentanci środowisk naukowych, przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości oraz zawodowi pełnomocnicy.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości