Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

P8010088.JPG

Minister Sprawiedliwości na uroczystości otwarcia wyremontowanego budynku Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie

2014-02-27

10 sal rozpraw, 62 pomieszczenia biurowo-administracyjne, sala konferencyjna, w sumie ponad 4.000 m² wyremontowanej powierzchni – tak wygląda siedziba Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 76.

Dzisiaj w jego uroczystym otwarciu wziął udział Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Wojciech Hajduk.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezesi sądów apelacji lubelskiej oraz przedstawiciele włodarzy miasta.

- Dzięki tej inwestycji zapewnione zostały odpowiednie warunki lokalowe w sądzie i zdecydowanej poprawie uległy także warunki pracy - powiedział w trakcie uroczystości Minister Marek Biernacki. Nowy budynek jest gwarancją lepszych warunków pracy dla sędziów, ale ułatwia też dostęp do sądu dla obywateli – zaznaczył.

Oddany dzisiaj do użytku budynek sądu jest wyposażony we wszystkie instalacje zabezpieczająco-ochronne, w infrastrukturę teleinformatyczną, dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, umożliwiający zatrudnienie – 102 osób w tym 21 sędziów.

Wyremontowany, zgodnie z zaleceniami Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, obiekt jest funkcjonalnym o monumentalnym wyglądzie, dostosowanym do wieku i przeznaczenia budynkiem. Wraz z pozostałymi trzema będącymi w trwałym zarządzie Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, zapewnia bardzo dobre warunki lokalowe dla sądu oraz jest wizytówką miasta Lublina.

Budynek lubelskiego sądu został wybudowany w latach 1892-1895 jako siedziba Sądu Okręgowego i jest jednym z dwóch obiektów, wzniesionych w latach 1876-1915 w Królestwie Polskim, przeznaczonych dla Sądów Okręgowych - drugi zbudowany został w latach 1907–1908 w Piotrkowie Trybunalskim. Budynek stanowi cenny, dobrze zachowany przykład gmachu użyteczności publicznej pochodzący ze schyłku XIX wieku, zaprojektowanego z rozmachem, który z powodzeniem pełni do dzisiaj funkcję zaplanowaną przez jego XIX-to wiecznego projektanta inżyniera Mariana Jarzyńskiego.

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych