Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

P8010088.JPG

„Perspektywy Młodych na rynku pracy” – Minister Sprawiedliwości na panelu eksperckim

2013-04-08

Pilotażowy program „Młodzi na rynku pracy” idzie w dobrym kierunku i mam nadzieję, że wypracowane narzędzia i standardy staną się powszechną praktyką – nie tylko państwowych służb zatrudnienia, ale i innych aktorów rynku pracy – powiedział dzisiaj Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin w trakcie spotkania w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

W debacie, oprócz Ministra Sprawiedliwości wzięła udział m.in.: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Seredyn.
 
- Filozofia oparta na indywidualnym podejściu i obserwacji firmy, czy instytucji od środka sprawdzi się, nie mam, co do tego żadnych wątpliwości – zaznaczył Minister Jarosław Gowin. Staż zaś może być bezpośrednią przepustką do pracy. Podczas spotkania Minister Sprawiedliwości mówił również, że elastyczne i rynkowe podejście ma szczególnie duże perspektywy w zakresie pracy ludzi młodych, którzy zwykle myślą innymi kategoriami niż osoby długotrwale bezrobotne i często potrzebny jest tylko impuls, żeby zdobyli pierwszą pracę. Osoby poniżej 30 roku życia to ok. 40% osób bezrobotnych w Polsce – liczba zarówno smutna, jak i dająca nadzieję, gdyż dobra polityka rynku pracy wobec ludzi młodych oznacza równocześnie realne zmniejszenie bezrobocia w całej populacji.
 
- Państwo powinno stworzyć jak najlepsze warunki do tworzenia miejsc pracy: ułatwiać życie przedsiębiorcom, ale w żadnym wypadku nie tworzyć miejsc pracy samemu – ponad to, co jest niezbędnym minimum dla pełnienia podstawowych funkcji państwowych – mówił Minister Jarosław Gowin. Podkreślił, że nasza przyszłość należy do nas samych. Niezależnie od koniunktury na rynku pracy osoby zdolne, samodzielne, pracowite i odpowiedzialne zawsze dawały sobie radę i tak będzie zawsze. Co do zasady, im mniej państwa w rynku pracy, tym lepiej dla niego. - To, dlatego tak ważna jest koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości deregulacja rynku pracy – dodał.
 
Celem spotkania była dyskusja nad zagadnieniami związanymi m.in. z:
  • bieżącą sytuacją absolwentów uczelni na rynku pracy,
  • perspektywami i szansami młodzieży z punktu widzenia programu „Młodzi na rynku pracy”,
  • kompetencjami absolwentów poszukiwanymi przez pracodawców,
  • stereotypami dotyczącymi nauk ścisłych i humanistycznych,
  • obszarami interwencji państwa w zakresie wspierania Młodych na rynku.
 
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych