Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

IMG_5800_a.jpg
IMG_5792_a.jpg
IMG_5835_a.jpg
IMG_6084_a.jpg

Zakończenie szkolenia trzeciego rocznika aplikacji ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

2013-02-27
Wojciech Hajduk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości wziął dzisiaj udział w uroczystym zakończeniu Aplikacji Ogólnej 2012/2013 w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (Kraków).
 
Ok. 200 aplikantów – tyle osób liczy grupa, która dzisiaj zakończyła szkolenie w Krajowej Szkole. Przed rozpoczęciem aplikacji ogólnej zostały one wyłonione spośród 1837 osób, które w 2011 r. przystąpiły do dwuetapowego konkursu.
 
To już trzeci rocznik aplikantów aplikacji ogólnej.
 
- Nie będzie przesadą stwierdzenie, że stanowicie Państwo elitarną grupę najlepszych absolwentów wydziałów prawa wyższych uczeni w Polsce, którzy po odbyciu szkolenia aplikacyjnego zasilą kadry sądownictwa i prokuratury – mówił podczas wręczenia dyplomów wiceminister sprawiedliwości Wojciech Hajduk.
 
W trakcie przemówienia aplikanci zostali zapewnieni, że Minister Sprawiedliwości dołoży wszelkich starań, by po pomyślnym zakończeniu szkolenia na aplikacji ogólnej znaleźli zatrudnienie w sądach powszechnych lub w prokuraturze na stanowiskach asystenckich, a w niektórych przypadkach - jeżeli stan etatyzacji sądownictwa na to pozwoli - również na stanowiskach referendarskich.
 
- Będąc absolwentami renomowanej szkoły prawniczej, jaką z pewnością jest Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, nie możecie Państwo zapominać o tym, jak postrzegani będziecie nie tylko w społeczeństwie, ale również w środowisku prawniczym – zaznaczył w trakcie uroczystości Wojciech Hajduk. - Pracowitość, otwartość na zdobywanie wiedzy, wysoka kultura osobista i właściwy stosunek do pracodawców – niech będzie dla każdego z Państwa nakazem moralnym. Wszak bycie absolwentem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury to nie tylko świadectwo uzyskania kwalifikacji zawodowych na najwyższym poziomie, ale również powinności wykraczające poza sferę nakazów i zakazów uregulowanych w obowiązującym prawie - zakończył.
 
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

 

lista aktualności archiwalnych