Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

sprostowanie_gazety.jpg

Odpowiedź na publikację prasową

2012-12-19

 

W nawiązaniu do artykułu pt. „Ponad cztery tysiące smartfonów dla sądownictwa”, opublikowanego dzisiaj (19 grudnia 2012 r.) na łamach Dziennika Gazety Prawnej, uprzejmie informujemy, że w artykule tym znalazły się nieprawdziwe informacje.
 
Zawarcie umowy ramowej nie jest jednoznaczne z zakupem telefonów. Zakup usług telefonicznych oraz aparatów dokonywany jest przez poszczególne sądy. To one zawierają umowy wykonawcze, a cena zakupu towarów i usług nie może być wyższa niż określona w umowie ramowej.  
 
Zgodnie z uzyskanymi informacjami do dnia 19 grudnia 2012 r. na podstawie umowy ramowej zawarto umowy wykonawcze przewidujące zakup ok. 300 telefonów.
 
Kwoty dwóch umów ramowych - 8 i 22 mln zł nie sumują się i nie są w żadnym wypadku rzeczywistą wartością zakupów, która będzie znana dopiero po zawarciu umów wykonawczych przez poszczególne sądy.
 
Umowa ramowa jest formą opłacalną i ekonomicznie uzasadnioną.

Wybrani wykonawcy, z którymi zawarto umowy ramowe konkurują o uzyskanie zamówień w poszczególnych sądach i mogą zaoferować niższe ceny.
 
Postępowanie na zakup usług telefonii komórkowej wraz z dostawą telefonów miało na celu przede wszystkim uzyskanie najkorzystniejszej ceny za połączenia telefoniczne. W przypadku opłat za w/w usługi oszczędności sięgają 40-60%.
 
Łączna liczba aparatów telefonicznych wskazana w umowach ramowych wynosi 3500 sztuk. Jest to jedynie maksymalna liczba urządzeń, jaka może zostać zamówiona. Nie oznacza to jednak, że tyle telefonów zostało lub zostanie zakupionych. Na podstawie umowy ramowej sądy nie muszą kupować jakichkolwiek telefonów, do nich należy decyzja ile i czy w ogóle zamawiać takie urządzenia.
 
Jednocześnie informuję, że zawarta umowa ramowa nie dotyczy Ministerstwa Sprawiedliwości, jedynie sądów powszechnych.
 
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

lista aktualności archiwalnych