Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Archiwum informacji
Drugi Kongres Prawników Wielkopolski z udziałem Ministra Sprawiedliwości
2012-11-19
„Jak podnieść świadomość prawną młodych Polaków” – to przewodni temat tegorocznego Kongresu Prawników Wielkopolski, organizowanego przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Poznaniu – Krzysztof Józefowicza.
W spotkaniu, które odbyło się w Auli Nova Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu, udział wziął Minister Sprawiedliwości – Jarosław Gowin.
Celem Kongresu było nie tylko wskazanie zagadnień z różnych dziedzin prawa, które winny być znane młodym Polakom, ale też przedstawienie postulatów zmian przepisów prawa różnych dziedzin w takim kierunku, aby były one bardziej przyjazne dla młodych Polaków.
Minister Sprawiedliwości swoje wystąpienie poświęcił deregulacji.
- Według mnie priorytetem powinny być rozwiązania, które najszybciej poprawią sytuację młodych ludzi – mówił Jarosław Gowin. – Celem deregulacji jest uwolnienie rynku pracy w niektórych nadmiernie kontrolowanych i blokowanych przez państwo obszarach, a więc zwiększenie podaży pracy, przede wszystkim dla ludzi młodych. Większe zatrudnienie i większa konkurencja na rynku to oczywiście plusy dla całej gospodarki – od budżetów milionów rodzin, po stan finansów państwa – dodał Minister Sprawiedliwości.
W tym roku rolę współorganizatorów Kongresu przyjęły wszystkie prawnicze grupy zawodowe: adwokaci, komornicy, notariusze, prokuratorzy, radcy prawni oraz sędziowie sądów powszechnych i administracyjnych. Do udziału w Kongresie zaproszeni zostali również pracownicy naukowi Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz pedagodzy.
W trakcie spotkania przedstawiono również wyniki prac sześciu zespołów merytorycznych: prawa konstytucyjnego, prawa cywilnego, prawa karnego, prawa rodzinnego, prawa gospodarczego i rynku pracy oraz prawa administracyjnego, które od kilku miesięcy wypracowywały propozycje zmian.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości