Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

IMG_0750.JPG

System pomocy pokrzywdzonym w Polsce oraz wdrażanie przez Polskę regulacji dotyczących dyrektywy Parlamentu Europejskiego ustanawiającej normy minimalne w zakresie praw

2012-09-12

System pomocy pokrzywdzonym w Polsce oraz wdrażanie przez Polskę regulacji dotyczących dyrektywy Parlamentu Europejskiego ustanawiającej normy minimalne w zakresie praw, wsparcia i ochrony ofiar przestępstw – oto główne tematy dzisiejszego spotkania ekspertów Ministerstwa Sprawiedliwości z przedstawicielami organizacji Victim Support Europe oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych.

 

Victim Support Europe została założona w 1990 r. przez organizacje zajmujące się pomocą na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem. Obecnie zrzesza 26 organizacji pozarządowych z 21 państw Unii Europejskiej. Organizacja opracowała system pomocy i wsparcia na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem. Działalność VSE ma na celu przede wszystkim promowanie efektywnych metod pomocy oraz praw ofiar przestępstw.

 

W dzisiejszym spotkaniu z ekspertami z Ministerstwa Sprawiedliwości udział wzięli David McKenna – Prezydent VSE oraz Frida Wheldon – Dyrektor  VSE. W spotkaniu również uczestniczyli przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem „Subvenia Victima”, który od 2011 roku jest członkiem Victim Support Europe.

 

Ogólnopolski Związek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem „Subvenia Victima” zrzesza utworzone przez Ministerstwo Sprawiedliwości Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem.

 

W trakcie spotkania w Ministerstwie Sprawiedliwości eksperci przedstawili system pomocy pokrzywdzonym przestępstwem w Polsce.

 

Współpraca Ministerstwa Sprawiedliwości z Victim Support Europe trwa już od kilku lat. Dzisiejsza wizyta oprócz wskazania gościom działań, które w ostatnim czasie zostały podjęte przez Ministerstwo Sprawiedliwości na rzecz pokrzywdzonych przestępstwem, miała także na celu przygotowanie do wdrażania w Polsce postanowień dyrektywy Parlamentu Europejskiego ustanawiającej normy minimalne w zakresie praw, wsparcia i ochrony ofiar przestępstw.

lista aktualności archiwalnych