Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

DSC_0820.JPG
DSC_0828.JPG
DSC_0825.JPG

Minister Sprawiedliwości na konferencji „Reforma Elektronicznego Postępowania Upominawczego - konieczność czy usprawnienie?”

2012-09-19

Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin wziął dzisiaj udział w konferencji „Reforma Elektronicznego Postępowania Upominawczego - konieczność czy usprawnienie?”.

 

W spotkaniu, które odbyło się w Pałacu Lubomirskich w Warszawie uczestniczył również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Jacek Gołaczyński, który wygłosił referat „Reforma Elektronicznego Postępowania Upominawczego - kierunek zmian”, oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Wojciech Hajduk.

 

Ponadto, w konferencji udział wzięli członkowie Zespołu Ministra Sprawiedliwości ds. Informatyzacji Postępowań Sądowych, a także sędziowie, w tym sędziowie i referendarze orzekający w ramach elektronicznego postępowania upominawczego, komornicy, adwokaci, radcowie prawni, przedstawiciele powodów masowych i inne podmioty korzystające z e.p.u.

 

- Wprowadzenie elektronicznego postępowania upominawczego było, tak naprawdę, pierwszym poważnym krokiem na długiej drodze dostosowującej polski wymiar sprawiedliwości do wymogów, jakie stawia dokonująca się w wielu dziedzinach życia publicznego rewolucja informatyczna – powiedział Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin rozpoczynając dzisiejszą konferencję.

W trakcie spotkania omówione zostały doświadczenia odnoszące się do trzyletniego okresu funkcjonowania elektronicznego postępowania upominawczego, jego zalety, a także trudności z nim związane. Poza tym zaprezentowano i poddano pod dyskusję, postulaty odnoszące się do dalszego rozwoju elektronicznego postępowania upominawczego oraz oprogramowania je wspierającego.


- Oprogramowanie winno być bowiem proste, przyjazne dla sędziów i referendarzy, ale przede wszystkim dla stron. Jedynie wtedy postępowanie to będzie nadal atrakcyjne – mówił Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin i zapewnił, że wszystkie oczekiwania oraz głosy, które padły podczas dzisiejszej dyskusji zostaną wykorzystane dla stworzenia odnowionego systemu informatycznego obsługującego e.p.u.

 

Wdrożenie usługi e-sądu jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w sposób zgodny z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (dostępne w na stronie www.efs.gov.pl).

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

lista aktualności archiwalnych