Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

P8010088.JPG
sw.jpg

Nowy statut Centralnego Zarządu Służby Więziennej, drugi etap reformy więziennictwa – spotkanie Ministra Sprawiedliwości z szefostwem Służby Więziennej

2010-11-05

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oraz odpowiedzialny za więziennictwo Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – Stanisław Chmielewski spotkali się dzisiaj z Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej płk Jackiem Włodarskim oraz jego Zastępcą – płk Krzysztofem Kellerem.

 
Spotkanie poświęcone było m.in. wdrażaniu poszczególnych etapów zapowiedzianej przez Ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego reformy więziennictwa.
Już 8 listopada (poniedziałek) rozpocznie się wdrożenie drugiego etapu „oddziałów penitencjarnych”.
 
Tym samym nową, zdecydowanie uproszczoną strukturą organizacyjną objęte zostaną wszystkie jednostki penitencjarne o pojemności ponad  200 – tu osadzonych. W połączeniu z pierwszym etapem (36 jednostek, 75 oddziałów penitencjarnych) łącznie w nowym systemie pracować będzie 126 jednostek, w których powołano 244 oddziały penitencjarne.
Działania te poprzedzone zostały szerokim systemem szkoleń, w których uczestniczyło ponad sześciuset funkcjonariuszy. Przyjęte rozwiązania  podlegają stałemu monitoringowi, by na bieżąco korygować mogące pojawiać się problemy. Przewiduje się, że nowe struktury zyskają zakładaną efektywność  po około pół roku funkcjonowania.
 
W trakcie drugiego etapu o 10% zredukowana zostanie liczba etatów cywilnych w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej. Etaty te zostaną przesunięte bezpośrednio do zakładów karnych, tak aby większa liczba funkcjonariuszy była zaangażowana w pracę z osadzonymi.
 
Minister Sprawiedliwości podpisał dzisiaj także Zarządzenie w sprawie nadania statutu Centralnemu Zarządowi Służby Więziennej. Zasadniczym celem wprowadzenia nowej struktury organizacyjnej CZSW jest usprawnienie funkcjonowania podstawowej i centralnej jednostki organizacyjnej więziennictwa.
 
W zarządzeniu, w porównaniu do stanu dotychczasowego, nie tworzy się nowych komórek organizacyjnych. Wręcz przeciwnie, część zadań wykonywanych dotychczas przez wyodrębnione komórki, tj. Biuro Kontroli i Inspekcji, Wydział Nadzoru Właścicielskiego nad Przedsiębiorstwami Przywięziennymi i Zatrudnienia Osób Pozbawionych Wolności oraz Zespół Funduszy Europejskich, przypisuje się do realizacji funkcjonującym już zespołom merytorycznym.
 
Joanna Dębek
Rzecznik Prasowy
Ministra Sprawiedliwości
lista aktualności archiwalnych