Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Od 1 kwietnia 2019 r. strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się pod adresem www.gov.pl/sprawiedliwosc
Twoja obecna przeglądarka nie obsługuje poprawnie tej strony. Prosimy o uaktualnienie jej lub wybranie innej: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari.
Wyszukaj tłumacza przysięgłego
Wyszukaj tłumacza
Wyszukaj orzeczenie ETPCz
Wyszukaj orzeczenie
Wyszukaj komornika
Wyszukaj komornika
Wyszukaj syndyka
Wyszukaj syndyka
Archiwum informacji
Komunikat prasowy
2009-04-15

Do zadań Rady należy m.in. przygotowanie opinii dla Ministra Sprawiedliwości na temat kierunków zmian w obszarze związanym z pokrzywdzonymi przestępstwem, opiniowanie projektów aktów prawnych i opracowań, zawierających propozycje w ww. obszarze, a także przedstawianie kierunków zmian dotyczących praw osób pokrzywdzonych przestępstwem.
W skład Rady mają wchodzić przedstawiciele świata nauki wyróżniający się wiedzą i doświadczeniem w zakresie wiktymologii, przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń, fundacji i instytucji, które działają na rzecz pokrzywdzonych przestępstwem, przedstawiciele sędziów i prokuratorów, Ministra Sprawiedliwości oraz Służby Więziennej. Taki skład Rady ma zapewnić prawidłowe wykonywanie jej zadań poprzez połączenie wiedzy i doświadczenie zarówno praktyków, osób pracujących na co dzień z osobami pokrzywdzonymi jak i teoretyków znających rozwiązania międzynarodowe w przedmiotowym zakresie.
Pierwsze posiedzenie Rady do Spraw Pokrzywdzonych Przestępstwem, odbędzie się 16 kwietnia 2009 roku o godzinie 11.00 w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości (Al. Ujazdowskie 11) w sali nr 501.
Na pierwszym posiedzeniu zostaną wręczone dekrety powołujące w skład Rady oraz omówione główne kierunki jej działań.
Jednocześnie informuję, że w posiedzeniu będzie uczestniczył Pan Andrzej Czuma – Minister Sprawiedliwości.
Wszystkich zainteresowanych dziennikarzy serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym posiedzeniu Rady
Wydział Informacji
Ministerstwo Sprawiedliwości